Maria Belka

Prezeska zarządu Fundacji, współzałożycielka Fundacji

Przewodnicząca Rady Nadzorczej i była prezeska BIT EVIL SA, publicznej spółki technologicznej (AdTech, Fintech), która zadebiutowała na parkiecie New Connect w lipcu 2017 roku. CEO i współzałożycielka Fundacji Mentors 4 Starters – pionierskiej inicjatywy rozwijającej mentoring w Polsce. Dwukrotna kuratorka (2014-2015 i 2017-2018) warszawskiego hubu Global Shapers, inicjatywy Światowego Forum Ekonomicznego.

Doktorantka z dziedziny Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu w Genewie i Uniwersytetu of Birmingham. Zdobywała doświadczenie w sektorze publicznym, współpracując m.in. z Europejską Komisją Gospodarczą Organizacji Narodów Zjednoczonych, Narodowym Bankiem Kazachstanu, Parlamentem Europejskim oraz w sektorze prywatnym jako przedsiębiorca zajmujący się rozwojem start-upów technologicznych. Od ponad 7 lat związana ze społecznością startupową i stale poszerzająca swoją wiedzę z zakresu zarządzania, finansów i przedsiębiorczości. Wyspecjalizowana w zarządzaniu projektami, konceptualizacji modeli biznesowych, planowaniu strategicznym, walidacji oraz budowaniu relacji zewnętrznych.

W 2017 r. wyróżniona na liście NEW EUROPE100 Challengers, tworzonej przez Res Publica, Google i Visegrad Fund oraz we współpracy z Financial Times. Członkini Rady Programowej Blockchain TechCongress. Była członkini stowarzyszeń wspierających lokalne społeczności i inicjatyw dla młodych ludzi: Amnesty International, Enactus, STAR i VENA. Mentorka w Girls Go Start-up Academy, Google Launchpad, Founder Institute oraz na Uniwersytecie Potężnych Dzików, a także ambasadorka projektu Citrus Saturday zainicjowanego przez University College London. Była delegatka na Model United Nations organizowane na Uniwersytecie im. Harvarda. Alumna Leadership Academy for Poland i Blackbox Connect.

Prywatnie społeczniczka, miłośniczka sportu i książek, pesketarianka, podróżniczka. Posiadając oficjalne certyfikaty językowe biegle posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim oraz posiada zaawansowane certyfikaty w języku rosyjskim i włoskim.

Od czasu do czasu blogerka (www.hellomarianna.live). Jej celem jest stworzenie czegoś niezwykłego i jak Benjamin Graham ma nadzieję, że każdego dnia zrobi „coś głupiego, coś kreatywnego i coś hojnego”