Poznaj mentorów bieżącej edycji

Mentorzy poprzednich edycji

Paul van Arkel

General Manager and Country President, Novartis Poland

Paul dołączył do Novartis Polska w marcu 2017 r. jako General Manager Dywizji Pharma, a także jako Country President Grupy Novartis w Polsce. Odpowiada za bezpośrednie zarządzanie 250 osobami i za reprezentowanie wszystkich 2500 pracowników Novartis w Polsce.

Przed przyjazdem do Polski, Paul był odpowiedzialny za globalną strategię Novartis i za wszystkie działania związane z kształtowaniem systemów opieki zdrowotnej na całym świecie. W tym okresie był odpowiedzialny, między innymi, za działania związane z fuzjami i przejęciami wartymi 40 miliardów dolarów, reorganizację, która zmieniła pracę 40 000 osób, oraz reorientację Novartis ze zwykłej sprzedaży "tabletek" na sprzedaż "rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej".

Przed podjęciem pracy w Novartis, Paul był partnerem w McKinsey & Company, specjalizującej się w produktach farmaceutycznych i medycznych. Zarządzał działaniami firmy w obszarze marketingu farmaceutycznego w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a także działaniami w zakresie wprowadzania produktów farmaceutycznych na rynki całego świata.

Hobby: Prywatnie pasją Paula są samochody, wina i dobroczynność. W chwili obecnej, wraz z żoną, odnawia 40-letniego Land Rovera i aktywnie uczestniczy w rajdach starych samochodów. Założył firmę, która dostarcza wina z Bordeaux do większości najlepszych restauracji w Polsce. Na koniec, utworzył charytatywną Fundację Wsparcia Zdrowia Seniora, która zapewnia bezpłatne leki polskim seniorom o niskich dochodach.

Pracuj ze mną nad:
• Ustanawianiem ścieżek kariery w międzynarodowych firmach lub firmach konsultingowych
• Wprowadzaniem na rynek nowego produktu lub usługi
• Optymalizacją polskich systemów opieki zdrowotnej lub poprawa zdrowia publicznego