Poznaj mentorów bieżącej edycji

Mentorzy Polskiej Rady Biznesu –
współpraca strategiczna

Grzegorz Bielowicki

Założyciel i Partner Zarządzający TAR HEEL CAPITAL

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz również z wyróżnieniem Graduate School of Business (the Booth) na University of Chicago.

Założyciel i partner zarządzający Tar Heel Capital, jednej z wiodących polskich firm w branży private equity, specjalizującej się w przejęciach przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki.  Zarządzając funduszem, przeprowadził szereg udanych inwestycji m.in. w LiveChat Software oraz Radpol, które z sukcesem wprowadził na GPW.

W wieku 25 lat został prezesem firmy logistycznej Vos Logistics Polska (wcześniej Euroad). Pięć lat po objęciu fotela prezesa przez Bielowickiego firma stała się drugim największym przewoźnikiem drogowym w Polsce.

Był wykładowcą Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego oraz konsultantem odpowiedzialnym za program systemów emerytalnych w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych.

Grzegorz Bielowicki jest współfundatorem fundacji „Świat pieniądza”, promującej edukację ekonomiczną wśród młodzieży, wspiera też między innymi „Fundację dla Ursusa”.

W wolnym czasie Grzegorz gra w tenisa i stara się prowadzić zdrowy tryb życia, inwestuje w odnawialne źródła energii. Grzegorz chce promować rozwój przedsiębiorczości w Polsce i profesjonalizację polskich nowo powstających firm.

Hobby: lotnictwo – jest od wielu lat zawodowym pilotem i aktywnie pilotuje różne typy samolotów.

Pracuj ze mną nad: rozwojem i usprawnieniem funkcjonowania firmy.