Poznaj mentorów bieżącej edycji

Społeczność mentorów

Tomasz Bogus

Były prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas SA

Obecnie prywatny inwestor w dwóch startupach z obszaru technologii finansowych. W Spółce Xchanger Ltd, zarejestrowanej w Londynie, która dostarcza rozwiązania w zakresie porównywarek wymiany walut i przekazów pieniężnych oraz w Fandla Sp. z o.o. która dostarcza rozwiązania mikrofaktoringowe dla segmentu biznesowego mikro i SME.

Przez ponad dwadzieścia sześć lat w sektorze bankowym, w tym przez ostatnie siedem lat jako Prezes Zarządu w dwóch bankach. Przez ostatnie dwa i pół roku pracował dla BNP Paribas, dużej międzynarodowej grupy finansowej, jako Prezes Zarządu polskiej spółki zależnej BGZ BNP Paribas w Polsce, jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce o sumie bilansowej powyżej 100 miliardów złotych. Odpowiadał za wszystkie operacje bankowe, w tym główne projekty strategiczne, takie jak dwuletnia fuzja Banku, strategia i transformacja cyfrowa, bezpośrednio nadzorując audyt, compliance, zarządzanie relacjami z akcjonariuszami i zarządzanie zespołem w międzynarodowym środowisku.

Wcześniej, pracował siedem lat w Banku Pocztowym należącym do Skarbu Państwa. Sześć lat pracy jako Prezes Zarządu Banku, odpowiedzialny za strategię Banku i rozwój biznesu, nadzór nad kwestiami HR, audytu, zgodności i regulacji, zarządzanie relacjami z akcjonariuszami państwowymi. W ciągu sześciu lat pozyskując milion nowych klientów i podwajając kapitalizację Banku.