Poznaj mentorów bieżącej edycji

Społeczność mentorów

Jerzy Czubak

Business Group President, Amcor Tobacco Packaging

Jerzy Czubak z wykształcenia jest teatrologiem (absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim). Jest także twórcą, animatorem i mecenasem łódzkiej kultury. Dzięki niemu koncern Amcor wspierał m.in. festiwale: Camerimage, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Artura Rubinsteina, Konkurs Plastyczny im. Wł. Strzemińskiego oraz Teatr Powszechny, Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sztuki. W fabryce Amcora przy ul. Aleksandrowskiej 55 istnieje galeria sztuki, w której od 20 lat swój dorobek prezentują profesorowie, wykładowcy i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest też jednym z twórców i Dyrektorem kultowego w latach 80-tych festiwalu „Łódźstock”.

Jerzy Czubak prowadził i prowadzi aktywną działalność społeczną. Po roku 1989 aktywnie uczestniczył w tworzeniu instytucji demokratycznych. Był współzałożycielem i Wiceprezesem Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, członkiem założycielem Kongresu Liberalno-Demokratycznego w Łodzi, współzałożycielem i członkiem Rady Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości. Obecnie jest członkiem Rady Zarządzającej PAM Center Uniwersytetu Łódzkiego, członkiem Rady Muzeum Sztuki MS2 oraz jednym z doradców Prezydenta Miasta Lodzi.

Od lipca 2015 r. pełni funkcję Prezydenta Amcor Tobacco Packaging, jednego z największych na świecie producentów opakowań.

Pracuj ze mna nad: rozwojem swojej kariery, strategią swojego biznesu, wartościami korporacyjnymi, problemami związanymi z bezpieczeństwem pracy i z zaangażowaniem pracowników.