Poznaj mentorów bieżącej edycji

Społeczność mentorów

Ewa Don-Siemion

Założycielka i Wspólnik w Kancelarii Chajec, Don-Siemion & Żyto

Adwokat z uprawnieniami w stanie Nowy Jork, wspólnik odpowiedzialny za sektor SSC/BPO. Ewa specjalizuje się w doradztwie na rzecz klientów zagranicznych ze szczególnym uwzględnieniem sektora SSC, BPO, usług finansowych oraz sektora telekomunikacyjnego, mediów i nowych technologii. W ostatnim czasie Ewa doradzała Goldman Sachs przy otwieraniu centrum usług wspólnych w Polsce; oraz Architech Solutions Consulting Services Inc. przy zatrudnieniu 100 pracowników dla nowego centrum informatycznego w Krakowie.

Przed dołączeniem do CDZ Ewa była członkiem zarządu Netia S.A., gdzie odpowiadała za kwestie prawne i regulacyjne, współkierowała restrukturyzację zadłużenia Netii w wysokości 860 mln USD oraz konwersją na zobowiązania inwestycyjne należności z tytułu opłat licencyjnych operatorów telekomunikacyjnych w wysokości ponad 400 mln USD.

Wcześniej praktykowała w Shearman & Sterling w Nowym Jorku, gdzie reprezentowała m.in. Merrill Lynch, Morgan Stanley i Goldman Sachs przy transakcjach z branż: media, telekomunikacja, zasoby naturalne i energia oraz w przetargach prywatyzacyjnych. Zajmowała się również doradztwem regulacyjnym dla banków i domów maklerskich z Ameryki Łacińskiej i Europy Zachodniej działających w USA. Jest członkiem Rady Programowej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

Pracuj ze mną nad:
outsourcing usług prawnych; sektor usług biznesowych; polskie prawo pracy – doradztwo dla firm zagranicznych.

Hobby:
jazda konna oraz biegi długodystansowe