Poznaj mentorów bieżącej edycji

Mentorzy Polskiej Rady Biznesu –
współpraca strategiczna

Marek Dziubiński

Prezes zarządu Medicalgorithmics

Naukowiec, wynalazca i biznesmen; prezes założonej w 2005 roku firmy Medicalgorithmics, którą rozwija – od start-upu do obecnej spółki giełdowej, wartej kilkaset milionów złotych.

Dr Dziubiński to absolwent studiów doktoranckich na wydziale elektroniki, telekomunikacji i informatyki Politechniki Gdańskiej i autor wyróżnionej pracy doktorskiej, w której zajął się analizą periodyczności sygnałów kwazi-harmonicznych, separacją sygnałów kwazi-harmonicznych oraz zastosowaniami sztucznej inteligencji do interpretacji odseparowanych sygnałów.

Dr Marek Dziubiński jest pomysłodawcą systemu PocketECG, wiodącej na świecie, unikatowej, nieinwazyjnej technologii do diagnozy zaburzeń pracy serca. Jest również twórcą rozwiązań algorytmicznych, które są używane w Medicalgorithmics do analizowania i przetwarzania sygnałów w systemie PocketECG.

Dr Dziubiński angażuje się także we współpracę ze środowiskiem naukowym. Technologia PocketECG jest wykorzystywana w ważnych projektach badawczych przez naukowców elektrofizjologów, a dzięki czynnej współpracy z Harvard–MIT Division of Health Sciences and Technology, ma ważny wkład w budowę baz danych sygnałów fizjologicznych (Physionet), stworzonych i wykorzystywanych przez naukowców i inżynierów z całego świata w opracowywaniu nowych technologii informatycznych dla medycyny.

Obecnie koncentruje się na rozwoju spółki Medicalgorithmics oraz pracach nad nowymi rozwiązaniami diagnostycznymi i zastosowaniami dla technologii, które tworzy.

Hobby: squash

Pracuj ze mną nad: startup, medTech, przedsiębiorczość, międzynarodowa ekspansja, rozwój umiejętności managerskich