Poznaj mentorów bieżącej edycji

Społeczność mentorów

Mirosław Godlewski

wieloletni Prezes Zarządu Netia SA i Dialog SA

Mirek Godlewski od ponad 23 lat buduje swoje doświadczenie działając aktywnie w takich branżach, jak FMCG, telekomunikacyjna, IT, a także w logistyce i przemyśle ciężkim.

Obszary, w których się specjalizuje to sprzedaż, M&A, restrukturyzacja, relacje inwestorskie,
pozyskiwanie finansowania, zarządzanie zmianami i zarządzanie zespołami.

W latach 2007-2014 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Netii SA i Dialog SA , spółki zależnej od Netii.

Przed podjęciem współpracy z Netia SA pełnił funkcję Prezesa Zarządu w spółce Opoczno SA (od stycznia 2006 roku), będącej wiodącym europejskim producentem płytek ceramicznych (obecnie grupa Rovese SA).

W latach 2003-2005 był Prezesem Zarządu w Dec Sp. z o.o. (spółka zależna GATX), właściciela 10 000 wagonów, oferującej wynajem i zarządzanie specjalistycznymi wagonami.

Wcześniej był zatrudniony w Pepsi‐Cola General Bottlers Poland Sp. z o. o. na stanowisku Dyrektora Generalnego (w latach 2000‐2003) i Dyrektora Sprzedaży (w latach 1999‐2000), a w latach 1993‐1999 pracował w PepsiCo Trading Sp. z o. o. na różnych stanowiskach menedżerskich.

W okresie od 1991 do 1993 był zatrudniony w Polskim Biurze Badań Marketingowych Sp. z o.o. jako Retail Audit Manager.

Ukończył Politechnikę Warszawską, uzyskując dyplom magistra inżyniera w zarządzaniu przemysłem. Ma także tytuł MBA uzyskany w Ashridge Management College, w Wielkiej Brytanii, a także ukończył Advanced Management Program na Harvard Business School.

Pełni funkcję członka zarządu w eubioco sp. z o.o. Jest też Członkiem Rady Nadzorczej mBank S.A. i Onde S.A., a także pełni funkcję Starszego Doradcy w The Boston Consulting Group w sektorze TMT w krajach Europy Środkowowschodniej (CEE).
Jest także partnerem w funduszuem Hedgehog inwestującym w start-upy.

Pracuj ze mną nad: karierą korporacyjną, FMCG (Fast Moving Consumer Goods), TMT (Telekomunikacja Media Technologia), przywództwem, zarządzaniem zespołami.

Hobby: kitesurfing, snowboarding, biking, SciFi, HighTech