Poznaj mentorów bieżącej edycji

Społeczność mentorów

Corinne Klajda

CEO, Accord Group

Corinne kieruje polskim oddziałem Accord Group - firmą będącą członkiem-założycielem globalnego sojuszu AltoPartners Executive Search & Leadership Consulting, w którym Corinne przewodzi również Grupie Roboczej Dóbr Konsumpcyjnych, Handlu Detalicznego i Dóbr Luksusowych.

Od 1999 roku przeprowadziła ponad 850 rekrutacji na stanowiska kierownicze wyższego szczebla, zarówno dla międzynarodowych korporacji, jak i europejskich firm, obsadzając stanowiska CXO, liderskie i kierownicze, a także role związane z transformacją cyfrową i biznesową.

Corinne jest założycielką i niewykonawczą przewodniczącą Nuvadis Interim, a także doradza w zakresie wielu projektów związanych z transformacją biznesową i zarządzaniem tymczasowym. Dodatkowo, jako certyfikowana mentorka-coachka, stała się zaufanym doradcą poza obszarem rekrutacji: prowadzi praktykę coachingową wyłącznie dla prezesów firm i regularnie ułatwia dyskusje zarządów, świadcząc usługi doradztwa w zakresie przywództwa.

Z pochodzenia pochodząca z Mauritiusa, mieszkała i pracowała przez 10 lat w Chinach, gdzie ukończyła Pekiński Uniwersytet Języka i Kultury, uzyskała Executive MBA w CEIBS w Szanghaju, pracowała w Halliburton International i International SOS Assistance. Zanim przeniosła się do Polski, w 1994 roku dołączyła do firmy Executive Search Ray & Berndtson, gdzie przez 5 lat pełniła funkcję Country Managera.

Budowanie relacji i organizowanie wydarzeń, takich jak śniadania dla dyrektorów generalnych, okrągłe stoły HR czy „atelier” – kreatywną przestrzeń, w której osoby z jej osobistej i zawodowej sieci kontaktów mogą eksperymentować pod okiem znanego artysty – wpisane są w jej DNA.

Gdzie jeszcze można ją znaleźć? Biega ultramaratony zbierając fundusze na stypendia dla niepełnosprawnych sportsmenek pod szyldem #CorinneRunsForGood za pośrednictwem fundacji Unaweza. Jej ostatnimi projektami było przebiegnięcie 250 km w 2021 roku z Racing the Planet na pustyni Namib w Namibii i 250 km na pustyni Atacama w Chile w 2022 roku oraz na pustyni Gobi w czerwcu 2023 roku, zbierając ponad 900 tys. zł na 32 stypendia dla niepełnosprawnych sportowców z Polski i Ukrainy. Ukończyła ultramaraton w Jordanii w listopadzie 2023 roku.