Poznaj mentorów bieżącej edycji

Mentorzy Polskiej Rady Biznesu –
współpraca strategiczna

Andrzej Klesyk

Wieloletni Prezes Zarządu PZU SA

Wieloletni Prezes Zarządu PZU SA - najdłużej zarządzający firmą. Przeprowadził całkowitą restrukturyzację Grupy PZU tworząc z PZU jedną z najbardziej efektywnych firm ubezpieczeniowych w Europie. Przeprowadził największe w historii Polski IPO.

Od maja 2003 roku Partner i Dyrektor Zarządzający The Boston Consulting Group w Warszawie, gdzie współpracował m.in. z PZU przy realizacji projektów ubezpieczeniowych. Twórca i szef Inteligo, pionierskiego projektu bankowości internetowej wspólnie z Bankgesellschaft Berlin Polska. Wcześniej kierował zespołem, który stworzył Handlobank, detaliczne ramię Banku Handlowego w Warszawie SA.

W latach 1989 – 1990 pracował w Ministerstwie Przekształceń własnościowych. W 1991 roku wyjechał do USA, gdzie pracował w takich firmach jak: Kidder, Peabody oraz Coopers & Lybrand w Nowym Jorku. W latach 1993 – 2000 był zatrudniony w londyńskim oddziale firmy McKinsey & Co.

Andrzej Klesyk, niezwykle doświadczony w konsultingu dla sektora finansowego i ubezpieczeniowego, brał udział również w licznych przedsięwzięciach sektora detalicznego, dóbr konsumpcyjnych oraz farmaceutycznego w krajach europejskich, USA oraz Republice Południowej Afryki.

Jest absolwentem ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (Wydział Nauk Społecznych). Jako jeden z pierwszych Polaków skończył dwuletnie studia w Harvard Business School w USA, uzyskując tytuł MBA.

Pracuj ze mną nad karierą korporacyjną, przywództwem, strategią.

Hobby: squash i taniec A na wakacje nurkowanie