Poznaj mentorów bieżącej edycji

Rada Mentorów oraz mentorzy,
którzy są z nami od początku

Wojciech Kostrzewa

CEO Billon Group, Prezes Polskiej Rady Biznesu, Przedsiębiorca, Business Angel

Od 2019 roku Wojciech Kostrzewa jest prezesem i udziałowcem Billon Group, polsko-brytyjskiego startup’a technologicznego, który oferuje platformę łączącą płatności walutami narodowymi, zapisywanie dokumentów on-chain i zarządzanie cyfrową tożsamością, opartą na własnej wersji technologii rozproszonego rejestru (blockchain/DLT). 

Wojciech Kostrzewa zasiada w radzie dyrektorów Stadler Rail, szwajcarskiego producenta pojazdów szynowych; jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej ERGO Hestia oraz właścicielem i przewodniczącym rady nadzorczej Wydawnictwa Pascal.

W latach 2005–2018 Wojciech Kostrzewa był prezesem Grupy ITI i wieloletnim przewodniczącym rady nadzorczej nadawcy telewizyjnego TVN. 

W latach 1990–2004 kierował kolejno Polskim Bankiem Rozwoju i BRE Bankiem (obecnie mBank) oraz pełnił funkcję szefa operacji Commerzbanku w Europie Środkowej i Wschodniej. 

Od 1995 roku jest członkiem Polskiej Rady Biznesu, a od 2019 r. prezesem PRB. W okresie 2004–2007 był prezesem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W latach 2007-2020 pełnił funkcję wiceprezydenta Konfederacji Lewiatan.

Wieloletni uczestnik World Economic Forum.

Absolwent Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Kilonii (Niemcy), studiował również prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Urodzony w Warszawie w 1960 roku.

Pracuj ze mną nad: M&A/corporate finance, kierowaniem dużą korporacją, media, fintech, startup.

Hobby: golf, narty, historia