Poznaj mentorów bieżącej edycji

Społeczność mentorów

Szymon Midera

Prezes Zarządu i współwłaściciel Shumee SA

Do czerwca 2016 roku kierował Bankiem Pocztowym, jednym z najszybciej rozwijających się projektów bankowych na naszym rynku. Przed objęciem funkcji prezesa zarządu na początku 2015 r., jako członek zarządu odpowiadał za rozwój biznesu detalicznego od strony produktowej i procesowej, marketing, a także rozwój sieci. Wykreował nową wizję banku i jego wzrostu na trudnym rynku. Dzięki temu Bank przeszedł z sukcesem transformację z firmy rozliczeniowej w masowy bank, a jego rozwój jest bardzo pozytywnie oceniany przez rynek. W tym czasie Bank rozwinął sieć niemal 300 własnych mikroplacówek, rozwinął znacznie kompetencje w dziedzinie kredytów konsumpcyjnych i hipotecznych, a liczba jego klientów Banku wzrosła od 2009 r. niemal 3-krotnie do 1,5 mln.

Wcześniej przez 7 lat związany z BRE Bankiem (teraz mBank), gdzie miał przyjemność współtworzyć pierwszy internetowy bank w Polsce, który osiągnął sukces także w Czechach i na Słowacji. W tym czasie zarządzał obszarem strategii i marketingu mBanku, odpowiadał także za strategię komunikacji całej Grupy BRE Banku jako części Grupy Commerzbanku.

W czasie studiów pracował jako dziennikarz muzyczny w Polskim Radiu Łódź i Radiu Kiks - była to jego pasja.

Midera jest absolwentem międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył również Executive MBA Program w PAM Center na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego organizowanego przy współpracy z Towson University oraz Robert H. Smith School of Business, jak również Advanced Management Programme, INSEAD, we francuskim Fontainebleau.