Poznaj mentorów bieżącej edycji

Mentorzy poprzednich edycji

Robert Mielżyński

właściciel i Prezes Zarządu Mielżyński Wine Spirit Specialties

Urodził się 1964 roku w Toronto w Kanadzie. Jego rodzice wywodzą się z polskiej szlachty, zostali jednak zmuszeni do emigracji z powodów politycznych w 1946 roku.

Studiował enologię i rolnictwo winne (viticulture) w California State University Fresno, gdzie zdobył tytuł inżyniera agronomii i winiarstwa. Praktykował producję wina w Bordeaux, Wiedniu i w Niemczech. Zarządzał rodzinną winnicą w Hillebrand Estates Winery w Niagara on the Lake (Kanada) w okresie największego rozwoju branży i kultury winiarskiej tego regionu.

W roku 1994 roku zdecydował się na powrót do Polski, aby rozwinąć autorski pomysł na zbudowanie firmy, a także wrócić do polskich korzeni i je umocnić. Obecnie zarządza firmą Mielżyński Wine Spirit Specialties i stara się przyczyniać do rozwoju kultury winnej w Polsce we wszelkich jej aspektach. Firma powstała w 2004 roku, importuje wina z całego świata, prowadzi sprzedaż detaliczną, B2B, do sektora Horeca. Firma ma trzy winiarnie – dwie w Warszawie, jedną w Poznaniu. Robert Mielżyński posługuje się czterema językami. Z żoną Marią Grocholską mają dwie córki, Gabrielę i Hanię.

Pracuj ze mną nad:
marketingiem, budowaniem marki (brand building) oraz wizją kariery.

Hobby:
hokej, narciarstwo, konie.