Poznaj mentorów bieżącej edycji

Społeczność mentorów

Paweł Miller

Właściciel i Zarządzający Nordstar

Paweł Miller pracował w Radach Nadzorczych spółek giełdowych (Boryszew, Impexmetal, Nordea Bank, Suwary, Hygienika, Hawe), z branży finansowej (Allianz TFI, Tryg Ubezpieczenia) oraz prywatnych.

Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym spółkami – produkcją, ubezpieczeniami, bankowością, inwestycjami, funduszami emerytalnymi, ale i restrukturyzacjami, zmianami modelu działania, wdrożeniami nowych produktów i otwieraniem nowych rynków, dystrybuują, sprzedażą, zarządzaniem rynkiem i produktami. Ma doświadczenie w przeprowadzaniu fuzji i przejęć, działalności start-upów oraz zarządzaniem łączącymi się organizacjami i interim managementem.

Obecnie jest Właścicielem i Zarządzającym Nordstar – firmy doradczej w obszarze pozyskiwania finansowania i poprawy płynności przedsiębiorstw oraz przejęć i fuzji (M&A). Od początku działalności pozyskał 360 mln PLN dla swoich klientów, w formie długu (kredyty, obligacje, gwarancje). Obsługiwał transakcje M&A dla spółek giełdowych i prywatnych, zarówno po stronie sprzedaży, jak i zakupu przedsiębiorstw w Polsce i za granicą (min. Niemcy, Włochy, Chiny, USA).

Firma specjalizuje się w branżach: produkcja (automotive, materiały budowlane, materiały dekoracyjne, spożywczy), sieci detaliczne i handel, energia odnawialna, telekomunikacja. W ramach Nordstar prowadzona jest także firma windykacyjna, wykonująca usługi dla firm leasingowych (min. Raiffeisen Leasing, BRE leasing, Caterpillar) o przychodach 1,5 mln w 2012 roku.

Od lipca 2014 Paweł Miller pełni również funkcję Chief Financial Officera w Bioelektra Group SA. Bioelektra jest operatorem instalacji przetwórstwa odpadów komunalnych oraz właścicielem unikalnej technologii przetwórstwa odpadów, o najwyższym na świecie wskaźniku recyklingu (ponad 99%), w pełni ekologicznej, polegającej na sterylizacji odpadów oraz separacji na w pełni automatycznych liniach optycznych, magnetycznych I mechanicznych. W tej chwili spółka przygotowuje się do globalnej ekspansji, za którą także odpowiada Paweł Miller.

Interesuje się przede wszystkim efektywnością przedsiębiorstw, innowacjami, bankowością, ubezpieczeniami, private equity, bankowością inwestycyjną, funduszami inwestycyjnymi, budową i rozbudową sieci sprzedaży oraz nowymi kanałami dystrybucji.

Pracuj ze mną nad:
automotywacją i analizą zawodowych wyborów, zarzadzaniem strategicznym, modelem biznesowym, szukaniem „trzeciej drogi” w decyzjach biznesowych, zarzadzaniem dystrybucją i kanałami dystrybucji.

Hobby:
kolekcjonowanie antyków azjatyckich, sztuki dziecięcej, lektura, polityka USA