Poznaj mentorów bieżącej edycji

Rada Mentorów oraz mentorzy,
którzy są z nami od początku

Jacek Olechowski

Prezes Zarządu MEDIACAP SA

Jacek Olechowski jest prywatnym inwestorem który działa
na rynku mediów i marketingu od 1996 roku. Jest największym akcjonariuszem i prezesem MEDIACAP SA – publicznie notowanej grupy marketingowej do której należą takie firmy jak: IQS (instytut badawczy), Scholz & Friends Warszawa (agencja reklamowa), The Digitals (agencja interaktywna) i EMLAB (agencja eventowa) oraz EDGE (software house). Łącznie grupa zatrudnia około 300 specjalistów, pracujących na rzecz ponad 300 klientów.

W przeszłości Olechowski współtworzył szereg firm m.in.  rankomat.pl SA (największa porównywarka ubezpieczeń w Polsce sprzedana do Bauer Media w 2015) czy Group One SA (wiodąca grupa marketingowa, akcje sprzedane do prywatnego inwestora w 2014).

Jacek Olechowski jest prezesem zarządu polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy i przez wiele lat był arbitrem Komisji Etyki Reklamy. Od 2005 roku jest jednym z Young Global Leaders nominowanych przez World Economic Forum. W 2006 roku dołączył do polskiego oddziału Young Presidents Organization. Od dwóch kadencji pełni funcję Wiceprezesa zarządu Polskiej Rady Biznesu. Jest laureatem nagrody „Keep Walking” przyznanej przez Newsweek Polska (2007).  W 2008 został wybrany do grona European Young Leaders przez niemiecką fundację BMW Stiftung. Magazyn Brief zaliczył go w 2010 roku do „50 najbardziej kreatywnych w biznesie.”

Olechowski, urodzony w 1977 roku jest magistrem Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej, absolwentem programu “Global Leadership and Public Policy for the 21st Century” Kennedy School of Government (Harvard University) oraz Georgetown Leadership Seminar 2010. Jest żonaty i ma dwóch synów.