Poznaj mentorów bieżącej edycji

Społeczność mentorów

Paweł Potoroczyn

Dyplomata, pisarz, wydawca, producent muzyczny i filmowy.

Dyplomata, pisarz, wydawca, producent muzyczny i filmowy. W latach 2008-2016 dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza. W latach 2016-2018 dyrektor generalny Uniwersytetu SWPS.

Absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i Harvard Seminar for Presidential Leadership. Profesjonalista przemysłów kultury i patologiczny optymista. Ekspert komunikacji, filozofii marki, zarządzania wiedzą i transformacji halunów w projekty. Wykładowca SGH i Collegium Civitas. Kaznodzieja, któremu najlepiej wychodzi mówienie do twórców o pieniądzach i mówienie o kulturze do pieniędzy.

Niedopasowany, kontrowersyjny, skuteczny. Skrzyżowanie misjonarza, lunatyka, odźwiernego i cyngla.

Członek-założyciel Lincoln Center Global Exchange (New York) i Towarzystwa Kultury Stosowanej (Warszawa), Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, Rady The Kościuszko Foundation i Rady Powierniczej Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Członek Edinburgh Culture Summit. Juror w European Festival Association Award. Dyplomata nieprzerwanie przez blisko piętnaście lat na topowych placówkach (Los Angeles, Nowy Jork, Londyn).

Publikacje:
Tygodnik Powszechny, Russkaya Mysl (Paryż), DGA Magazine (Los Angeles), Playboy, Brief, Krasnogruda, Rzeczpospolita, Frankfurter Allgemeine Zeitung. Felietonista Forbes’a.

Powieść „Ludzka rzecz” (nominacja do NIKE)

Komentator magazynu EKG w Tok Fm i TVN24
Speaker TEDx Warszawa 2016
Członek Sekcji Szermierczej CWKS Legia Warszawa od 1972 roku.
Prenumerator New Yorker’a od 1989 roku.

Hobby: "Na pewno naprawianie świata. Na pewno pisanie niewydawalnych książek. Na pewno opera. Na pewno Bach. Na pewno Joseph Conrad. Na pewno zbieram platynowe płyty, wieczne pióra i spinki do mankietów"

Pracuj ze mną nad: służba publiczna, zarządzanie czasem.