Poznaj mentorów bieżącej edycji

Mentorzy poprzednich edycji

Wioletta Rosołowska

Prezes Zarządu L’Oréal Polska

Wioletta Rosołowska dołączyła do Grupy L’Oréal w 2014 roku obejmując funkcję Prezesa zarządu L’Oréal Polska. Odpowiada za rozwój biznesu w Polsce, planowanie strategiczne i maksymalne wykorzystanie możliwości oferowanych przez polski rynek kosmetyczny dla ponad 20 marek znajdujących się w unikalnym portfolio firmy. Jest współodpowiedzialna za działanie jednej z najważniejszych fabryk Grupy L’Oréal na świecie (Kosmepol).

W czerwcu 2016 roku została nominowana na niezależnego dyrektora Rady Nadzorczej w Wizz Air Holdings – największej ekonomicznej linii lotniczej w Europie Środkowej i Wschodniej.

W latach 2012-2016 zasiadała w Radzie Nadzorczej Banku Pekao S.A., największego banku w Polsce. Była członkiem Komitetu ds. Nominacji i Wynagrodzeń.

Przez niemal 6 lat (2007-2013), Wioletta Rosołowska była członkiem zarządu Tchibo GmbH (Hamburg, Niemcy), odpowiadając za rozwój biznesu firmy na kilkunastu rynkach Europy Wschodniej – w obszarze Dóbr Szybko Zbywalnych, e-commerce i działalności sieci sklepów. Wcześniej związana było z Tchibo w Polsce (od 1993 r.), gdzie kolejno pełniła funkcję dyrektora marketingu, dyrektora komercyjnego oraz dyrektora generalnego (2000-2007). W tym czasie rozwijała model FMCG, budowała sieć sklepów Tchibo, odpowiadała za działalność logistyczną, fabrykę w Polsce, a także zarządzała biznesem FMCG w krajach bałtyckich.

Swoje doświadczenie zdobywała również w międzynarodowych agencjach reklamowych: pracowała w Young & Rubicam oraz Saatchi & Saatchi, odpowiadając między innymi za budowanie strategii mediowych.

Wioletta Rosołowska kształciła umiejętności przywódcze i zdobywała wiedzę biznesową na szkoleniach dla wysokiej kadry menedżerskiej w INSEAD, Harvardzie i Oksfordzie. Ukończyła podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim i kierunek resocjalizacja w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej.

Wioletta Rosołowska jest członkiem organizacji branżowych: zarządu Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego oraz Związku Pracodawców ECR.

Od 15 lat należy do organizacji liderów biznesu YPO (Young Presidents’ Organization / World Presidents’ Organization), WIN (Women International Network), a także do United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.

Pracuj ze mną nad:
- tworzeniem i realizacją strategii biznesowych w modelach retail, FMCG, B2B;
- rozwojem swoich umiejętności przywódczych;
- zarządzaniem zmianą.