Poznaj mentorów bieżącej edycji

Społeczność mentorów

Heike Tyler

Inwestor, Doradca, Non-Executive Director

Heike Tyler (z pochodzenia Niemka, urodzona w 1969 r.) jest międzynarodową przedstawicielką mediów i przedsiębiorczynią, która wraz z rodziną mieszka w Warszawie. Po uzyskaniu tytułu magistra w zakresie literatury oraz języków niemieckich i słowiańskich na uniwersytetach w Muenster (Niemcy) i Kałudze (Rosja), który następnie uzupełniła o wykształcenie biznesowe w Bostonie (HBS) i Lozannie (IMD). 

Dołączyła do największej europejskiej firmy medialnej Bertelsmann. W latach 1992-1998 prowadziła projekty i firmy dla Bertelsmanna na całym świecie. W 1998 roku założyła swoje pierwsze cyfrowe przedsięwzięcie w Niemczech, platformę oferującą treści dla profesjonalistów.  W 2002 roku Heike została mianowana dyrektorką generalną Bertelsmann Media Polska i działu książek RandomHouse w całej Europie Wschodniej, który zrestrukturyzowała i sprzedała w 2011 roku. Od 2012 do 2015 roku Heike dołączyła do Wykonawczego Komitetu Zarządzającego fińskiej spółki giełdowej Sanoma, w której była odpowiedzialna za dywizję w Rosji oraz rejonie CEE. W tym czasie sprzedała z sukcesem wszystkie 15 biznesów w 10 krajach europejskich. 

Od 2016 roku Heike prowadzi własną firmę doradczą, skupiając się na cyfrowej transformacji i restrukturyzacji w różnych branżach. Pracuje między innymi jako Senior Advisor dla  Boston Consulting Group oraz jako Independent Operational Partner dla firmy PE Advent International.

Heike zasiada w kilku międzynarodowych radach nadzorczych organizacji non-profit i for profit.

Hobby: Jeździectwo westernowe, czytanie, podróże, ludzie

Pracuj ze mną nad: Zmiany w karierze, M&A i tematy restrukturyzacyjne, media i firmy edukacyjne (od wielkich korporacji do mniejszych przedsiębiorstw)