Poznaj mentorów bieżącej edycji

Mentorzy Polskiej Rady Biznesu –
współpraca strategiczna

Marek Żołędziowski

Prezes Zarządu Group One

Z wykształcenia ekonomista, ukończył również podyplomowe studia z zakresu ochrony własności intelektualnej na Wydziale Prawa UW.

Od 19 lat pracuje w branży reklamowej, z czego 11 w agencjach sieciowych. W wieku 27 lat został prezesem i CEO Saatchi &  Saatchi Poland – najmłodszym szefem w światowych strukturach tej sieci. Zarządzana przez niego firma była jedną z najczęściej nagradzanych w Polsce, jak i dwukrotnie otrzymywała tytuł Agencji Roku.

Od 2006 roku był członkiem zarządu Europe Middle East & Africa. W latach 2006 – 2008 wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Reklamowych. W 2008 roku magazyn Brief przyznał mu tytuł Człowieka Reklamy Roku. W 2010 roku został zwycięzcą prestiżowego konkursu Przedsiębiorca Roku w kategorii Nowy Biznes, organizowanej przez Ernst & Young.

W 2013 roku wraz z Maciejem Hutyrą i Jakubem Potrzebowskim założył Group One, największą niezależną grupę komunikacji marketingowej w Polsce. W 2016 strategicznym, mniejszościowym akcjonariuszem Group One została grupa Serviceplan – największa grupa komunikacji marketingowej w Niemczech, jednocześnie największa niezależna sieć w Europie, z biurami w Nowym Jorku, Pekinie, Szanghaju, Seulu, Mumbaju i Dubaju.

Hobby: podróże, narciarstwo alpejskie, sztuka nowoczesna, gotowanie.

Pracuj ze mną nad: przywództwem, zarządzaniem biznesem i zmianą.