O programie

"Mentors4Starters" (M4S) jest programem doradczo-rozwojowym realizowanym przez władze Fundacji Mentors4Starters wywodzące się z warszawskiego oddziału Global Shapers – ogólnoświatowej społeczności powstałej z inicjatywy World Economic Forum.

Program skierowany jest do młodych osób (20-40 lat), które pragną rozwijać swoją karierę i mają już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe. „Mentors4Starters” realizowany jest pro publico bono, a jego celem jest rozwijanie potencjału młodych ludzi poprzez przybliżenie im specyfiki wymarzonej branży oraz mentoring w zakresie rozwoju kariery.

Projekt zapewnia uczestnikom indywidualną współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiego biznesu. Ukazuje im praktyczny aspekt podejmowanych działań, wypełniając niszę systemu edukacji. Podczas kilku spotkań z mentorem – osobą doświadczoną i znającą realia branży – starannie wybrani w czteroetapowej rekrutacji uczestnicy pracują nad własnymi projektami, rozwojem swojej firmy czy budowaniem ścieżki kariery korporacyjnej. Efektem współpracy są nowe niezależne przedsięwzięcia, zmiany kierunku kariery, a także konkretne działania podejmowane przez mentee, aby przyspieszyć jej bieg.

Podczas poprzednich edycji program zgromadził ponad 40 mentorów, w gronie których znaleźli się m.in. dyrektor zarządzająca Morgan Stanley Poland Alicja Kornasiewicz, Prezes Polskiej Rady Biznesu Wojciech Kostrzewa czy Dyrektor generalna Koncernu AVON na Polskę i Kraje Bałtyckie, Ania Jakubowski.

Każdorazowo liczba kandydatów do programu kilkunastokrotnie przewyższa liczbę miejsc. Wśród chętnych do uczestnictwa znajdują się absolwenci wszystkich kierunków, najlepszych szkół na świecie, a także osoby bez formalnego wykształcenia, młodzi przedsiębiorcy czy osoby zainteresowane karierą korporacyjną. Wielu przyszłych mentees stoi przed najważniejszymi wyborami dotyczącymi rozwoju zawodowego. Efektem współpracy są wspólne i niezależne projekty, strategiczne decyzje mentee oraz długotrwałe relacja między uczestnikami.

Mentors4Starters – unikalny program mentoringowy

 • Niweluje bariery społeczne, umożliwiając współpracę z najwyższej klasy specjalistami w wybranych branżach.
 • Podstawą programu jest szczegółowy matching mentorów i mentees, aby przyniósł oczekiwane efekty oraz satysfakcję obu stronom.
 • Organizatorzy zapewniają merytoryczne oraz logistyczne wsparcie; polegając na relacjach z mentorami i ograniczając biurokrację do podstawowego minimum zapewniającego bezpieczeństwo i komfort uczestnikom.
 • Organizatorzy zapewniają merytoryczne oraz logistyczne wsparcie; polegając na relacjach z mentorami i ograniczając biurokrację do podstawowego minimum zapewniającego bezpieczeństwo i komfort uczestnikom.
 • Prowadzony jest przez młodych przedsiębiorców i project managerów znających potrzeby osób wkraczających na rynek pracy.
 • Celem organizatorów jest wypracowanie optymalnych narzędzi do mentoringu i stworzenie bazy wiedzy o tej dziedzinie – pierwszego Polskiego Raportu o Mentoringu.

Uczestnikiem programu może być każda osoba w wieku ok. 20-40 lat (nie ma sztywnej górnej granicy wieku), która prześle swoje zgłoszenie wraz z CV, oraz pomyślnie przejdzie rekrutację. Program trwa około 7 - 8 miesięcy i gwarantuje uczestnikom od 4 do 6 spotkań z przydzielonym mentorem.

Dla Kogo jest M4S?

Mentors4Starters to program zarówno dla osób, które myślą o rozwoju własnej firmy lub start-upu, jak i o budowaniu kariery w strukturach korporacyjnych i w międzynarodowych organizacjach. Jednak to nie wszystko – szukamy osób, które swoim działaniem wspierają pozytywne zmiany w swoich społecznościach, działają wolontaryjnie, realizują projekty społeczne.

Ten program jest dla Ciebie, jeśli:

 • Stoisz przed kluczowym wyborem ścieżki zawodowej, rozważasz zmianę zawodu/pracy, zmianę branży etc.
 • Masz pomysł na swoją karierę lub konkretny projekt zawodowy i zależy Ci na skonsultowaniu go z kimś znacznie bardziej doświadczonym.
 • Rozwijasz własną firmę/start-up i zależy Ci na doświadczeniu i poradach osób mocno osadzonych w realiach branży.
 • Jesteś zainteresowany/a rozwojem w branży, w której działa mentor, i chcesz skonsultować z nim swoje plany zawodowe odnośnie budowania ścieżki kariery.
 • Chcesz, żeby Twoja praca miała wartość dodaną, a działania, które podejmujesz, mieć pozytywny wpływ na otoczenie.

Korzyści z udziału w projekcie:

 • Wsparcie i konsultacja w budowaniu indywidualnej ścieżki kariery.
 • Możliwość weryfikacji swoich planów zawodowych z wysokiej klasy managerami i ekspertami w branży.
 • Transfer wiedzy: możliwość nauki od czołowych przedstawicieli polskiego biznesu.
 • Analiza indywidualnego potencjału osoby w kontekście danej branży.
 • Możliwość poznania wyjątkowych ludzi i poszerzenie profesjonalnej sieci kontaktów.

Regulamin:

Regulamin